SZKOLNA LOKOMOTYWA 2007/2008

 

No to jak się rzekło: „…para buch, koła w ruch…”

i nasza „SZKOLNA LOKOMOTYWA 2007/2008” dzielnie pędziła po torach szkolnego życia, ciągnąc za sobą, znane już ze sprawozdania r. szk.2006/2007, wagoniki.

Najważniejsza informacja to- NOWA DYREKCJA – od tego roku naszą szkołą kieruje pani Wanda Wojtczuk, a  na zastępcę została mianowana pani Małgorzata Pankowska.

W tym roku utworzono sześć klas pierwszych, niektóre z nich realizują zmodyfikowane programy nauczania w zależności od zainteresowań. I tak mamy m.in. klasy (potocznie mówiąc):matematyczne, regionalną, dziennikarską.

Wychowawstwa objęli:

–         Ia p. Julia Krysiak

–         Ib p.Alicja Kuziemska

–         Ic p.Agnieszka Posiadała

–         Id p.Wioletta Kozłowska

–         Ie p. Grażyna Baranowska

–         If p. Danuta Romaniuk pomaszerowaliśmy

W I WAGONIE LICZNE ATRAKCJE

TO WYDARZENIA I SZKOLNE AKCJE

 

14-16.09.07 świeciliśmy przykładem, sprzątając świat, a 15.09.07 wraz  z innymi ludźmi dobrej woli biliśmy rekord w ECCO WALKATHONIE zarówno w ilości uczestników, jak i w ilości zebranych funduszy na szczytne cele.

 

17 września to 68 rocznica napaści ZSRR na Polskę, uczciliśmy ją apelem przy obelisku poświęconemu Leopoldowi Okulickiemu. W uroczystości wzięły udział lokalne władze, kombatanci i młodzież.

Akcja GÓRAGROSZA- zgodnie z protokołem zebraliśmy 352,72 złote na rzecz dzieci z domów dziecka.

DYSKOTEKA INTEGRACYJNA- to co gimnazjaliści lubią najbardziej.

STOP PRZEMOCY 15.11.07 to nie tylko spektakl zaprezentowany przez aktorów Teatru Profilaktycznego, ale również rozmowa z policjantem wyjaśniającym na gorąco aspekty odpowiedzialności karnej małoletnich. Jesteśmy pewni, że efekt będzie właściwy.

 

30.11.07 to WIECZÓR MAGII zorganizowany przez klasę IIIb był pełen atrakcji. Same pomyślne wróżby i super muzyka kazały o sobie długo pamiętać.

 

6.12.07 BARDZO SŁODKIE ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

19.12.07 POMAGAMY INNYM– akcja zorganizowana przez uczennice klasy 3f:Paulinę Muchę, Anetę Malewską, Anitę Goś, Olgę Popławską i Katarzynę Zalewską, które zebrały wśród młodzieży ubrania i zabawki na rzecz domu dziecka.

13. 12.07 jak zwykle zaznaczyliśmy swój udział w WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Pod opieką pań: Elżbiety Mierzejewskiej, Bożeny Augustyniak, Wandy Paziewskiej młodzież uzbierała kwotę 10416 złotych.

 

26. 01. 2008 BAL GIMAZJALNY– zabawa mogła być jedynie szampańska( jeśli wypada się tak wyrazić o szkolnej imprezie)!!!

PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ to program realizowany przez naszych uczniów pod opieką p. Ewy Zielińskiej, p.Magdaleny Bliźniak i p. Lidii Kaczor. Jego zadaniem jest szukanie śladów historii i kultury żydowskiej w naszej Małej Ojczyźnie, ale również uczenie wrażliwości i tolerancji.

W ramach tego programu młodzież:

–         wzięła udział w uroczystości pod Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie 28.01.08

–         była na promocji książki „Pruszkowscy Żydzi” pana Mariana Skwary.

–         Przygotowała apel „Bardzo smutna lekcja historii” 30.04 08 upamiętniający 65 rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie.

–         1 czerwca 08 odebrała dyplom za udział w programie, co miało miejsce w czasie finału w warszawskiej Synagodze im. Nożyków.

„KUJESZ CZY RAPUJESZ, ZDROWIA POTRZEBUJESZ”

co oznacza, że szkoła przystąpiła do programu promujacego zdrowie. Aniołem Stróżem przedsięwzięcia jest pani Lidia Kaczor. W ramach programu odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Zdrowia, gdzie reprezentowała nas Ania Wilanowska, uczniowie klasy 3e zaprezentowali apel „Zachowaj trzeźwy umysł”, a 19 czerwca Szkolny Zespół Promocji Zdrowia ruszył do piastowskich sklepów z hasłem „Trzeźwym okiem”, przypominając o niesprzedawaniu alkoholu nieletnim.

AKCJA TESCO – w tym roku uzbieraliśmy tyle punktów, że zajęliśmy I miejsce w województwie i V w Polsce.W nagrodę kupiliśmy dla szkoły mnóstwo wspaniałego sprzętu elektronicznego .

Jak zwykle nasza młodzież została przeszkolona w zakresie PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ o co zadbała p. E. Mierzejewska.

1 CZERWCA –DZIEŃ SPORTU – ależ było emocji!!!

W tym roku również odbyły się spotkania z panem W.OBŁOZĄ, które pozwalają nam zgłębiać tajemnice teatru.

Dwukrotnie gościliśmy panią MARIOLĘ PRYZWAN autorkę wspomnień m.in. o Wł. Broniewskim i M.Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Miło posłuchać kogoś z taką pasją tworzenia i poszukiwania.

Pierwszy wagon szkolnej lokomotywy zamyka informacja o prężnym działaniu  naszego SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU, Które wpisało się w codzienność wieloma wspaniałymi akcjami zarówno na rzecz gimnazjumjak i innych pozaszkolnych instytucji. Opiekę nad Wolontariatem pełni p. A. Sklepkowska.

A II WAGON- JAK CZCIMY ŚWIĘTA,

O KTÓRYCH KAŻDY POLAK PAMIĘTA

Takich świąt jest w naszej kulturze i historii bardzo wiele, dlatego staramy się o nich zawsze pamiętać, bo dzięki temu zachowujemy tradycję i okazujemy szacunek tym, którzy na to zasługują. Młodzież naszego gimnazjum zaprezentowała wiele wspaniałych wystąpień, które na długo pozostaną w pamięci widzów.

W październiku tradycyjnie rozdaliśmy statuetki z okazji  DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

„Gorący Uśmiech” – pani Lidia Kaczor.

„Złoty Mikrofon” – pani Jadwiga Jesionowska

„Złoty Przewodnik” – pani Ewa Sadowska

„Debiut Roku” – pani Agnieszka Posiadała

„Złota Maska” – pani Grażyna Baranowska

„ Obrońca Tradycji” – pani Elzbieta Trudnowska

„Mistrz Szyku I Elegancji” – pani Wioletta Cegiełko

„Złoty Pazur” – pani Alicja Kuziemska”

„Nauczyciel Święty” – na ręce pani dyrektor nagroda dla wszystkich nauczycieli

 

Gościnnie wystąpiliśmy na FESTIWALU COMENIUS w Szkole Podstawowej nr 2 –zatańczyliśmy.

VII DZIEŃ PAPIESKI- JAN PAWEŁII OBROŃA GODNOŚCI CZŁOWIEKA – przygotowała 1A

III ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA – konkurs na prezentację multimedialną. Najlepsza okazała się praca Natalii Tabędzkiej z IIf. Obydwie uroczystości pilotowała p. A. Sklepkowska

11 LSTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – klasa IIIa z p. M .Bliźniak zaprezentowali żywe pomniki, które opowiedziały, jak Polska dochodziła do odzyskania niepodległości. Uczestniczyliśmy też w miejskich obchodach tego święta.

 

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA– spotkania przy wigilijnych stołach, życzenia, upominki i wspólne kolędowanie, tym razem z klasą 3a i 2a na apelu” W dzień Bożego Narodzenia”

W lutym, zgodnie z tradycją szkoły, wzięliśmy udział w ROCZNICOWYCH

OBCHODACH „ACJI KUTSCHERA”, które odbywają się na terenie Warszawy i Piastowa. W tym czasie obchodzimy również ŚWIĘTO SZKOŁY, z którym związane jest ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH .Miło było gościć zacnych przedstawicieli Szarych Szeregów i Harcerskiego Kręgu Seniorów. Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu grupy „Anafory” pod kierownictwem p.E. Zielińskiej i p. L. Kaczor. Obejrzeliśmy spektakl „A to Polska właśnie”.

W marcu odbyła się SESJA NAUKOWA W MOK-u kończąca projekt „DRUH KAMYK’ poświęcona pamięci Aleksandra Kaminskiego. Autorkami pomysłu były:

p.K.Sobczyńska, p. M. Bliźniak, p. H. Bęczkowska

Z okazji Dnia Ziemi klasa 3b zaprezentowała program według własnego scenariusza „SMERFY- ŻYCIE NA WYSYPISKU ŚMIECI”. Bardzo pouczająca lekcja!

W Teatrze Lalka obejrzeliśmy spektakl 2a „BRYK Z MITOLOGII”. Naprawdę było za co pochwalić. Ciężka całoroczna praca z p. ROMANEM HOLCEM przynosi efekty. Jednak największy aplauz zyskała „ZORBA”– taniec w choreografii p. Lidii Kaczor

 

Ostatnie tygodnie szkoły to:

„SPOTKANIE Z PANEM COGITO” , które przygotowała 2a z p. E. Zielińską

Po raz pierwszy DZIEŃ GIMNAZJALISTY, gdzie zaprezentowali się światu wszyscy, którzy odnieśli w tym roku szkolnym sukcesy w różnych dziedzinach. Mogli to uwiecznić wpisując się do KSIĘGI GWIAZD. Księga od razu zrobiła się gruba!!!

UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA KLAS III, jak zwykle wzruszająca i serdeczna uświetniona programem artystycznym – uroczym – w wykonaniu klasy 2a – no w końcu ARTYŚCI ! pod kierunkiem p. E Zielińskiej.

Zanim trzecioklasiści pożegnali mury naszej szkoły, musieli zdać EGZAMIN

WYNIKI:cz.humanistyczna śr.36,35(pow.warszawski 35,33); cz. matematyczna 32,51 (pow.warszawski 32,63)

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO z programem 2a

A III WAGON SAME PODRÓŻE

I TAKIE MAŁE I TAAAKIEEE DUŻE

Co roku bierzemy udział w licznych wyjazdach większych i mniejszych, ale przede wszystkim w udanych. Poznajemy nowe miejsca, nowych ludzi, nowe historie i zdarzenia. Wzbogacamy  i utrwalamy swoją wiedzę . W tym roku odwiedziliśmy:

 • Czarnolas i Park Jurajski w Bałtowie – 3c, f
 • Gród Mikołaja Kopernika – 1b,2e
 • Pułtusk, gdzie miał miejsce „Piruet z nożem i widelcem” – 1a, 2c,2e,2f,3a
 • Londyn – warsztaty językowe
 • Warszawa – religie świata – klasy drugie
 • Instytut Energii Atomowej w Świerku – klasy trzecie
 • Warszawa – Muzeum Powstania Warszawskiego – 2e
 • Warszawa – wykłady na UW „Fizyka zabawek”
 • Warszawa – szukanie obecności Francji w Warszawie
 • Auschwitz – Birkenau
 • Zielone Szkoły: Kraków-Poronin-Zakopane 3a,3b,3c,3e,3f; Grecja 2a,3d; Sarbinowo 1a, 1c, 1d, 1f,2c, 2d, 2e,2f

A IV WAGON TO LAUREACI

Z DYPLOMEM W RĘKU, W WIEDZĘ BOGACI

 

 • Dyplom dla G1 w Piastowie za zajęcie Im w Międzypowiatowym Finale Koszykówki Dziewcząt
 • Dyplom dla G1 w Piastowie za zajęcie Im. w unihokeju dziewcząt
 • Dyplom dla G1 w Piastowie za zajęcie Im. w unihokeju chłopców w rozgrywkach powiatowych
 • Dyplom dla G1 w Piastowie za zajęcie IIm. w eliminacjach powiatowych XXXI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
 • Podziękowanie dla G1 w Piastowie za udział w półfinale V edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej
 • Wyróżnienie dla Zuzanny Moszczyńskiej w finale VIII Konkursu Ortograficznego ”Ortografia na Medal”
 • I nagroda dla Pauliny Niemirki w Konkursie Plastycznym z okazji Roku Stanisława Wyspiańskiego
 • II m. w Konkursie Krasomówczym „Jesteśmy spadkobiercami tej ziemi, naszej ziemi” dla Hanny Barańskiej
 • Wyróżnienia dla:Pauliny Pec, Marty Strawczyńskiej, Krzysztofa Micha, Justyny Pietrzak w Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci i Młodzieży „W Polsce bije serce świata /N.Davies/ – a czy Twoje serce bije dla Polski?”
 • Dyplom dla Szymona Krysiaka finalisty XXXI Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”
 • Im. Marta Cieplak, IIm. Renata Strzelczyk i Justyna Miros, IIIm. Agnieszka Zienkiewicz w Konkursie Czytelniczym „Życie i Twórczość Henryka Sienkiewicza”
 • Dyplom Uznania dla G1 w Piastowie za zajęcie Im. w XXIII Rajdzie „Szlakiem Naszej Historii”
 • Paulina Niemirka Im. w konkursie plastycznym „Niepodległa”
 • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” _ wyróżnieni za album: Jagoda Kalbarczyk, Cezary Gołębiewski, Jakub Gołębiewski, Marta Sentowska, Sylwia Janiszewska, Katarzyna Mikołajczyk, Magdalena Radwańska, Aleksandra Syroka, Magdalena Rzemek; wyróżnieni za test wiedzy ekologicznej: Monika Wilim, Martyna Pałasz, Małgorzata Zawadzka
 • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ”English Highflier”- najlepsze miejsca: Monika Maciejewska, Konrad Łukowski, Sylwia Janiszewska
 • Międzygminny Konkurs Fotograficzny- Zofia Jabs IIIm. Marta Maślak wyróżn. Agnieszka Palczewska wyróżn.
 • Polsko- Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko” – Jakub Szewczyk, Jakub Kryst – tytuły „taona”
 • Kuratoryjny Konkurs Fizyczny – finaliści – Jakub Szewczyk, Antoni Panczenko
 • Kuratoryjny Konkurs Matematyczny – Finalistka – Anna Wilanowska
 • Międzygminny Konkurs Matematyczny „Trapez”- Im.Agnieszka Senderowicz, Anna Wilanowska; IIIm. Adrian Skoczek, Jakub Kryst, Grzegorz Sarnacki
 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – Adrian Skoczek – wynik bardzo dobry
 • Mistrzostwa Mazowsza Młodzików 2007 w Brydżu : turniej par – A.Senderowicz i M. Zawadzka IIm.; J.Szewczyk i G.Sarnacki IIm. ; turniej timów – A.Senderowicz , M. Zawadzka, Ł.Witkowski, I.Łosiewicz Im.; P.Zawadzki, M. dmowski, J. Szewczyk, G.Sarnacki IIm.

 

GIMNAZJADA:

 • BIEGI PRZEŁAJOWE: Janiszewska Sylwia Im. Mariusz Gerłowicz Im. Mateusz Surowiec IIm., Magda Ziętara Im. Dominika Stępkowska IIm., Marta Górska IIIm. Miłosz Nosal Im. , Daniel kłos IIm.
 • PIŁKA NOŻNA: klasyI-II Dziewczęta – Złoto, klasy I Chłopcy – złoto
 • KOSZYKÓWKA: klasy II-III Chłopcy – złoto, klasy I Dziewczęta- Chłopcy – złoto
 • UNIHOKEJ Dziewczęta – Chłopcy – złoto
 • SIATKÓWKA kat. kl. I Dziewczęta – złoto
 • PIŁKA RĘCZNA Dziewczęta – złoto
 • BIEG NA 60 M : Dziewczęta – Sylwia Janiszewska IIm., Magda Bogusiewicz IIIm. Małgorzata Zawadzka Im., Kaja Momot IIm., Justyna Styczynska IIIm., Chłopcy – Mateusz Jasiński Im., Krzysztof Gibek IIIm., Paweł Kruszyna Im., Bartek Pochylski IIm., Łukasz Wodzyński IIIm.
 • RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ Im. – Kamila Sztyk, Magda Zientara, IIm., Adrian Skoczek ; IIm. – Ola Szajnóg, Anna Nowicka, Cezary Dudek, Szymon Miłosz ; IIIm. – Karolina Gaładyk, Magda Wrzochal, Mateusz Tomasik
 • SKOK W DAL Im. – Jakub Nosal, Anna Nowicka; IIm.Magda Zientara, Maciej Dmowski; IIIm. – Sylwia Janiszewska, Kaja Momot, Cezary Kraeczyk

 

Kończąc sprawozdanie z roku szkolnego 2007/2008, gratuluję nauczycielom i uczniom tak rzetelnej pracy, która przyniosła wspaniałe efekty.

Życzę, aby kolejny rok podróży SZKOLNĄ LOKOMOTYWĄ okazał się równie udany i interesujący.

 

Na podstawie Szkolnej Kroniki

– Julia Krysiak