Kronika

Polska Droga do niepodległości

Polska droga do niepodległości – pdf

Postacie Niepodległości(odt)

Postacie Niepodległości

Postacie Niepodległości – film 2018

10 września, w czwartek klasa 2 c wybrała się na wycieczkę do Domu Pracy Twórczej w Kampinoskim Parku Narodowym, na warsztaty z frotażu.( Frottage – technika odciskania dowolnych przedmiotów o fakturalnie ukształtowanych powierzchniach w celu uzyskania dokładnego odwzorowania ich struktury np liści, na powierzchni papieru lub płótna. ) Pierwsza grupa udała się na warsztaty, dzieci malowały spód liścia farbami do płótna, za pomocą pędzelka, a następnie na bawełnianej torbie odbijały jego strukturę. Podczas tego warsztatu uczniowie poznali różne rodzaje liści, dopasowując je do gatunków drzew, krzewów i kwiatów.  Druga grupa, wraz z przewodnikiem wybrała się na Spacer po KPN, żeby zwiedzić : wydmy, Obszar Ochrony Ścisłej „Granica”,  skansen. Zadaniem dzieci było zapamiętać wszystkie szczegóły w danym obiekcie. Na koniec cała klasa, podzielona za 4 zespoły,  brała udział w grze plenerowej ” Piękno ukryte w szczególe ” . Każda grupa otrzymała po 6 zdjęć z elementami zwiedzanych wcześniej obiektów , które należało odszukać i wypisać dokładną nazwę na specjalnej mapie. Świetna zabawa i nauka, wrócimy tam z pewnością 🙂
Beata Węglarczyk

Kiedy COVID przyszedł do kraju nad Wisłą 

Pojawiła się obawa, o nauki przyszłość

 Pani Julia Krysiak, polskim się zajmuje

 Imię literackie, więc zobowiązuje

 Polski język trudny, ale nasz, ojczysty

 I w mowie, i w piśmie, powinien być czysty

 Co tam COVID i zaraza, poradzimy sobie

 Trochę tylko się poduczę, on-line lekcje zrobię 

Wszystkie części mowy, wszystkie części zdania

 I odmiany wszystkie proszę, bez leniuchowania 

Karty pracy, moi mili oddajemy w czasie 

Byśmy się spotkali razem w szóstej klasie

 I tak wspólnym trudem, rok ten zaliczamy

 Bośmy wszak nie gęsi i swój język znamy.

Daria Lipińska 5B

JAK POWSTAŁY GWIAZDY

Działania

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ZESPOŁU PROMOCJI ZDROWIA

Za wieloletnie, systematyczne i aktywne działania podejmowane na rzecz zdrowia w październiku 2019 r. Pani Dyrektor Anita Chojnowska z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty odebrała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Pomimo tegorocznych trudności nie zaprzestaliśmy działań prozdrowotnych i zaangażowaliśmy się w wiele projektów. Rok szkolny rozpoczęliśmy profilaktycznym konkursem dla klas Używkom – Nie! Stawiam na zdrowie! Nie udało nam się go zakończyć, jednak wszystkie klasy biorące w nim udział zostały zapoznane z profilaktyką uzależnień.

W listopadzie, w dzień promocji zdrowotnych wartości warzyw, zorganizowaliśmy Święto Buraka. Klasa Vb wykazała się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością prezentując nam zalety tego warzywa, a propozycje potraw były godne najlepszych specjalistów kuchni. (Wyniki konkursu poniżej na dyplomach).

W tym roku szkolnym innowacją były przerwy śniadaniowe, na których uczniowie wraz z nauczycielem wspólnie spożywali drugie śniadanie. Zorganizowaliśmy konkurs j lunch box na najciekawsze propozycje zdrowego posiłku do szkoły (Wyniki konkursu poniżej).

W czasie kwarantanny kontynuowaliśmy promocję zdrowia. Rozpoczęliśmy od Ogólnopolskiej Akcji Kartka dla Medyka, do której włączyli się uczniowie klas 0 – VIII. Prace uczniów można podziwiać na padlecie: https://padlet.com/lidiakaczor/dj9zfbopvhn4

Działania prozdrowotne kontynuowaliśmy za pomocą projektu Zielone potrawy – Piątki w czasie pandemii. Dzieła kulinarne naszych uczniów opublikowane zostały na padlecie: https://padlet.com/lkaczor/90yclqmcx3bl1wob

Z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu zorganizowany został konkurs na najciekawszy plakat. Dwa pierwsze miejsca zajęły uczennice: Daria Lipińska i Zuzanna Rybicka z klasy Vb. https://padlet.com/lkaczor/mlshxrwqqzku9giz

Nasi uczniowie podczas zdalnego nauczania tworzyli prezentacje i brali udział w projektach promujących zdrowie. Byli również aktywni fizycznie, co uwiecznili na padlecie:

https://padlet.com/lkaczor/xd9i1ec6ywbi0e89

Szkolny Zespół Promocji Zdrowia za całokształt działań na rzecz zdrowia postanowił wyróżnić i przyznać klasie Vb tytuł Zdrowej Klasy 2020 (wychowawca: Halina Lis). Klasa ta wzięła udział we wszystkich szkolnych i pozaszkolnych projektach, w większości których była najlepsza, wykazała się przy tym ogromną pomysłowością i zaangażowaniem.

Dziękujemy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom za udział w programach promujących zdrowie. Zapraszamy do udziału w następnym roku szkolnym!

Szkolny koordynator zdrowia

Lidia Kaczor

Z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu Zespół Promocji Zdrowia ogłosił konkurs plastyczny. Zwycięzców wyłoniła Pani Katarzyna Urbańska i przyznała dwa równorzędne pierwsze miejsca dla Darii Lipińskiej i Zuzanny Rybickiej z klasy Vb. Nagrodą jest ocena celująca z plastyki i edukacji zdrowotnej (wf).

Gratulujemy!

Wszystkie prace można obejrzeć na padlecie: https://padlet.com/lkaczor/mlshxrwqqzku9gizZapraszamy na niezwykłą wystawę
Dzień Dziecka klasa 1 c obchodziła pod hasłem ” ŻYWE OBRAZY – ZABAWA ZE SZTUKĄ” . W projekt z ogromnym zaangażowaniem, wyobraźnią i poczuciem humoru, włączyły się nie tylko dzieci ale również i rodzice. Dzieci musiały najpierw wybrać obraz, przygotować rekwizyty, przebrać się za postać z obrazu, zwracając uwagę na kolorystykę, gesty, mimikę postaci, a na końcu zostali uwiecznieni na zdjęciu, jako żywy obraz. Powstały w ten sposób interpretacje dzieł znanych twórców. Następnie na poniedziałkowej lekcji on-line wspólnie podziwialiśmy nasze dzieła. Zabawa była przednia 🙂
Beata Węglarczyk

Dzień Mamy i Taty niespodzianka kl. 1b