Galeria

We wtorek 13.10.2020 r. klasa 2 c wybrała się do Muzeum Miasta Piastowa na lekcję upamiętniającą zakończenie Powstania Warszawskiego pt. „Dzieci w Powstaniu Warszawskim”.
Beata Węglarczyk

We wtorek, 13 października uczniowie klasy 3c wzięli udział w warsztatach „Lekcja zdrowia”. Warsztaty kulinarne prowadzone są dla Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej w ramach zadania realizowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia, finansowanego przez Ministra Zdrowia.  Podczas warsztatów dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania. Dowiedziały się między innymi o tym, jak ważne jest rozpoczęcia dnia śniadaniem, w jaki sposób komponować posiłki oraz czego należy unikać w codziennej diecie. Dzieci samodzielnie przygotowały pastę kanapkową z fasoli oraz zielony koktajl szpinakowy. Uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe fartuchy oraz kilka przepisów na zdrowe i smaczne posiłki.


W czwartek 09.10.2020r, klasa 2c wybrała się do Kampinosu na Warsztaty Kulinarne z robienia pizzy ala Masterchef 🙂. Był tez konkurs wiedzy o smakach i przyprawach oraz gra terenowa „Kampinosu Dzieje”.
Beata Węglarczyk

Nasza klasa wybrała się do Teatru Lalek na spektakl pt.:  „Wakacje Mikołajka”.   Adaptacja kultowej i uwielbianej, nie tylko we Francji, powieści o przygodach Mikołajka, która bardzo się spodobała uczniom z klasy 2b.  Przebieg akcji spektaklu był przepełniony zabawnymi momentami. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni i uśmiechnięci.

KLASA 2C – DZIECI LISTY PISZĄ !Projekt wymiany listów między dziećmi w Polsce. Dziś dostaliśmy pierwszy list od naszych nowych kolegów i koleżanek ze szkoły nr 94 w Warszawie. Teraz nasza kolej 😍 piszemy i wysyłamy.

Beata Węglarczyk

Klasa 2b przystąpiła do projektu edukacyjnego „Lekturki spod chmurki. Czytam z klasą”. Jednocześnie dzisiaj celebrowaliśmy „Dzień Głośnego czytania”. Dzieci czytały lekturę pt.: ” Kapelusz Pani Wrony”. Dzieci kolorowały swoje lekturniki oraz wykonaliśmy pracę plastyczną Chmurki Tosi.

W dniu 15 września odbył się „Międzynarodowy dzień kropki”. Dzieci oglądały film o małej Vashti, która została artystką. Film nauczył nas, że możemy osiągnąć sukces, jeśli bardzo tego chcemy. Zrobiliśmy piękne, kropkowe sówki, które zaprezentowaliśmy na tablicy. Dzieci w klasie rozwiązywały kropkowe sudoku. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i KROPKA.


22 września, we wtorek, klasa 2 c wybrała się do Muzeum Miasta Piastowa na lekcję pt. BAJKI Z DAWNYCH LAT. Podczas wizyty w Muzeum dowiedzieliśmy się jakie bajki oglądali kiedyś nasi rodzice i dziadkowie, jak je tworzono, jak wyświetlano, co do tego było potrzebne. Poznaliśmy budowę rzutnika Ania, zakładaliśmy kliszę z bajką, samodzielnie przewijaliśmy kolejne sceny i każdy po kolei je czytał. Bajki z klisz są naprawdę bardzo mądre, ładnie zilustrowane, bez przemocy i tworzy się atmosfera jak w starym kinie, również czas spędzony razem, wspólne oglądanie, czytanie, uśmiechy – to jest właśnie ta magia, którą z sentymentem wspominają nasi rodzice. 
Beata Węglarczyk